Във втория кръг тя елиминира осмия поставен германец Анжелик Керберова за 2:57 ч след тристотна битка 6: 7 (0), 6: 2, 7: 5 и коригира взаимния баланс с този съперник на 4: 0 . Във встъпителния акт тя не използва аванса 4: 1 и три сетбола, в решаващия успя да обърне от 1: 4.

торонто

Цибулкова победи футболистката, която в момента е в десетката в света 19 пъти в кариерата си. След мача тя призна, че това е истинска работа.

„Кербер успя да върне всичко от другата страна на корта, известна е с много добра защита. Ако искате да успеете срещу Анджелик, трябва да играете агресивно, но в същото време търпеливо. Когато допуснете няколко грешки, започвате да се чувствате малко нервни, в мач това все още е различно, отколкото в тренировките. Но все пак трябва да тръгнете. Важното беше, че дори при 1: 4 не се отказах от играта си и отидох на удари. Щастлив съм, че най-накрая успях да постигна трудния край “, каза словашкият отряд пред официалния уебсайт на WTA.

В двубоя за напред в четвъртфиналите Цибулкова ще играе в четвъртък срещу победителката в двубоя между италианката Роберта Винчи и рускинята Екатерина Макаров. Играта на треньора Матей Липтак вече има известен бонус от $ 23 750 и 125 точки в световната ранглиста на WTA в Торонто. През 2008 г. Цибулкова се пребори за финала на сингъл на Купата на Роджърс, която тогава се проведе в Монреал. В двубоя за титлата тя загуби от рускинята Динара Сафинова.

Също Hantuchová с Hingisová

В Торонто Даниела Хантухова също се справя добре, заедно с швейцарката Мартина Хингисова, стигна до 2-ри кръг на двойки. В началния кръг притежателите на безплатни карти се разправиха с германско-чешката двойка Анжелик Керберова, Петра Квитова в два сета 6: 4 и 6: 2. В четвъртък ги очаква още един германско-чешки тандем Джулия Гергесова, Барбора Захлавова-Стрицова.